Nowy rok, nowy ja ? robimy wszystko, żeby dokonać zmiany i być lepszą wersją samego siebie w nadchodzącym roku ?
Niektórzy rozpoczynają przygodę z nową aktywnością, od:
hmmmmm od czego by tutaj rozpocząć, tyle osób biega może i ja zacznę ? ?
Stawiamy sobie jakiś cel, redukcję kilogramów, poprawienie wyników, udział w zawodach itp.
Z pewnością na początku drogi są świetne osiągnięcia, jeżeli startujemy od „zera”. Każdy przebiegnięty kilometr, to życiówka ? Po zauroczeniu bieganiem i zakupach wielu biegowych gadżetów, zaczynamy się zastanawiać:
czy nadal to jest to, co mnie kręci?
Jeżeli zauroczenie przerodzi się w pasję, a tego Ci życzę, to nie samą ilością kilometrów możesz poprawić swoje wyniki. Dołączasz do grup, szukasz trenerów, korzystasz z planów treningowych itp.. Tak jak w innych dyscyplinach, tak i w bieganiu – należy uzupełnić ją dodatkowymi treningami. Nie tylko takimi, które polegają na przemierzaniu kilometrów ?. Bo czy np. pływacy tylko trenują w basenie? 😉
Jak zwiększyć moc podczas podbiegów?
Wiesz, że włącznie EMS (elektrostymulacji) do planu treningowego, poprzez chociażby umieszczenie elektrod na udach (zarówno w przedniej jak i tylnej części), wpływa na lepszą siłę w czasie np. podbiegów? Nie wierzysz? Spróbuj! ? Umów się na próbny trening!
Przy odpowiednim doborze ćwiczeń możemy wzmocnić główną siłę napędową potrzebną do biegania tj. mięśnie kulszowo goleniowe, pośladkowe oraz przednią część ud. Taki trening przyniesie nam poprawę np. długości kroku, co jest fundamentalną kwestią w poprawie wyników. W moim przypadku taka sytuacja miała miejsce ? swoboda z jaką pokonuję kolejne podbiegi zarówno w czasie zawodów, jaki treningu w terenie powodują, że chętnie wracam do EMS ⚡
Biegną nie tylko nogi.
Czy same nogi uczestniczą w czasie biegania? Oczywiście nie! Spróbuj biegać bez aktywnej pracy ramion ?. Tutaj ponownie przychodzi z pomocą EMS. Elektrody umieszczamy na ramionach. W czasie jednego treningu tak naprawdę pracujemy na największych i najważniejszych grupach mięśniowych potrzebnych nie tylko do biegania, ale głównie w życiu codziennym ?.
Połączenie treningów biegowych z EMS z pewnością wpłynie na wzmocnienie całego ciała na co są dowody w postaci badań przeprowadzonych na różnych grupach docelowych. Należy dodać, że EMS jest także wykorzystywane w świecie zawodowego sportu.
Pozdrawiam,
Krystian z przebiegiem
ponad 10 000 km ?